27. ledna 2019

Nejvyšší výhra v australské historii padla online: matka vyhrála 1,7 miliardy

Čtyřicátnice ze Sydney vyhrála před pár dny v Powerballu vůbec nejvyšší jackpot, který kdy u protinožců padl. Žena, která pracuje ve zdravotnictví, si vsadila náhodná čísla online a to jí vydělalo 107 575 649 dolarů, v přepočtu 1,73 miliardy korun.

V Austrálii mají zvyk, že z tamní loterijní společnosti výhercům volají. Nejinak to bylo i u této matky, která telefonát přijala krátce po slosování. Když se jí zeptali, jak s penězi naloží, bez zaváhání odpověděla, že miluje svoji práci ve zdravotnictví, takže své povolání za rentiérství určitě nevymění.

Přispěje na charitu a koupí si karavan

„Díky těmto penězům můžu pomoci ještě víc lidem, což je fantastické. A můžu také dělat věci, po kterých jsem vždycky toužila,” řekla výherkyně. „O peníze se podělím s rodinou, část věnuji na charitu a také si koupím karavan, abychom mohli pohodlně cestovat.”

Žena si prý zpočátku myslela, že si z ní někdo udělal legraci. „Vůbec nechápu co mi říkáte. Dneska jsem měla vážně těžký den, takže teď ani nevím, kde jsem a co dělám. Nevěřím vám. Jde o nějaký hloupý vtip?!” obořila se prý na volajícího.

Místo hloupého vtipu šlo o výhru 1,7 miliardy

Zástupci loterie ji ujistili, že se o žádný vtip nejedná a že skutečně vyhrála. Žena, která si přála zůstat v anonymitě, jim pak ale nerozuměla, jak velkou částku získala. „107 tisíc dolarů? To je skvělé, to je spousta peněz. Počkejte, ne 107 tisíc, ale 107 milionů? Ježiši, to je strašně moc peněz!”

Výherkyně historicky nejvyššího australského jackpotu je pravidelnou sázející. Powerball hraje online a výhře předcházel plný tiket náhodných čísel, který podala online.

Peníze oslavila skleničkou levného vína

„Vůbec nevím, jak budu v noci spát, jsem si ale jistá, že výhru oslavím sklenkou levného Chardonnay, které mám v lednici,” rozloučila se Australanka s volajícím.

Online se nesází jen v Austrálii, už nějakou dobu je to možné i u nás. Na internetu je třeba Eurojackpot nebo Sportka, ale také Rychlé kačky. Každou minutu losují až 2 miliony korun.

Zdroje: CNN, Yahoo News

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články