20. ledna 2019

Na losu si setřela přes 900 tisíc. Loterie jí nezaplatí ani korunu

Americká loterie ze státu Nebraska rozeslala tiskové prohlášení, že výhercům vánočních stíracích losů nevyplatí ani cent. A to i přesto, že hned několik hráčů našlo pod fólií 40 tisíc dolarů, v přepočtu necelých 900 tisíc korun.

Státní loterie stáhla celou emisi nových vánočních stíracích losů už v září. Učinila tak poté, co její zástupci objevili chyby pod fóliemi, které měla na svědomí společnost International Game Technology. Ta vyrábí stírací losy po celém světě. I když stažení losů z obchodů proběhlo už dvě hodiny potom, co se začaly prodávat, hned 405 kusů tiketů si už mezitím zákazníci koupili.

Mezi nimi byla i Connie Johnson z města Lincoln, která si z obchodu odnesla hned několik losů z této emise. Když si setřela čtyřicet tisíc dolarů, přišla nejdřív obrovská radost. Už brzy ji ale vystřídalo zklamání - to když zjistila, že jí loterie výhru nevyplatí, což umožňují tamní zákony.

Výherců je ale kromě Connie celá řada. Jak agentuře AP řekl ředitel státní loterie v Nebrasce Brian Rockey, v případě chybně natištěných losů jsou zákony k hazardním společnostem vstřícné, a výherci tak na své peníze nemají nárok.

„V celé historii státní loterie v Nebrasce ještě nikdy k takto velké chybě nedošlo,” přiznal ředitel Brian Rockey. „I proto jsem rád, že jsme losy dokázali stáhnout z trhu tak rychle a zklamali jen pár hráčů.”

Loterie v Nebrasce nyní vyzývá zákazníky, aby neplatné tikety vrátili. Za to jim slíbila kupóny na nové losy. Podle tiskového mluvčího společnosti Neila Watsona se už vrátilo asi 150 tiketů Z nich bylo kvůli špatně natištěným symbolům hned osmdesát výherních.

Zdroje: 1011 Now, AP

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články