10. ledna 2019

Nejhloupější výherce i tipy, jak vyhrát. Těchto 10 článků vás loni bavilo nejvíc (I. díl)

Začátek roku je i časem rekapitulací, a tak jsme se rozhodli ohlédnout i my. A když jsme se podívali na naše redakční systémy, vypadlo na nás deset článků, které vás v roce 2018 zaujaly nejvíc. Nechybí mezi nimi příběhy výherců, kteří prošustrovali i vlastní kalhoty, jeptišky, které kradly, a peníze pak utrácely v kasínu nebo tipy, jak se přiblížit k vlastní výhře.

Žebříček deseti článků začínáme od posledního, desátého místa a dnes vám jich představíme hned pět. Vítězná pětice na vás čeká už za pár dní a my vám přejeme příjemné čtení.

10. Daně skoro 50 % nebo sterilizační loterie. 7 divných věcí, které jste o loterii nevěděli

Věděli jste, že se každý rok nikdo nepřihlásí o výhry za miliardy? Není tomu tak jen v Americe, ale i u nás, v Evropě. V městečku Hitchin nedaleko Londýna byl zakoupen tiket, jehož majitel uhodl vítěznou kombinaci s cenovku v přepočtu 1,8 miliard korun. Protože se ale nikdo o výhru v určené lhůtě nepřihlásil, je tahle sázenka považována za nejvyšší nevyzvednutou výhru historie.

V takové Indii, kde se potýkají s vysokou porodností, se k loterii postavili velmi kreativním způsobem. Pokud se tam totiž necháte sterilizovat, budete zařazeni do hry třeba o barevnou televizi. Další bizarní fakta najdete v našem článku.

9. Jeptišky okradly školu o 11 milionů, peníze roztočily v kasínu

Na americkou církev nepraskají jen pedofilní a homosexuální skandály, loni v prosinci totiž vyplavalo na povrch, že si tamní sestry užívají také hříšného života v kasínu.

Dvojice jeptišek, které ve škole sv. Jakuba v Kalifornii zastávaly pozice ředitelky a její zástupkyně, postupně z darů věřících odklonily přes jedenáct milionů korun. Za ně si pak plnými doušky užívaly cestování, hlavně ale hazardu v Las Vegas. Co se se „sestrami v akci” stalo, když se na jejich „láhve s vínem” přišlo?

8. České matky se na internetu baví nelegálním hazardem. Hrozí jim pokuta až 50 milionů

Diping, neboli nelegální aukce na internetu, jsou fenomén, který loni dorazil i do České republiky. S velkou pompou. Rozjel se hlavně v uzavřených skupinách na sociálních sítích, kde si zájemci mohli vydražit skoro všechno, co vás napadne.

Prim tu ale hraje luxusní zboží jako značkové kabelky nebo parfémy. Podle zjištění policie zaujal hlavně matky na rodičovské dovolené, které ale jistě netušily, že jim za tuhle zábavu hrozí padesátimilionová pokuta.

7. Jak vyhrát v loteriích opakovaně? Máme 7 super tipů

Asi nejdůležitější radou, jak už konečně vyhrát, je najít si co nejvíc informací. Jsou hry, kde můžete získat miliardy, kde je ale zároveň malá pravděpodobnost na výhru. V jiných loteriích se vyhrávají menší částky, že ale správnou kombinaci trefíte, je jistější. Svá čísla byste také měli vybírat chytře - můžete si být jisti, že pokud zvolíte třeba postupku 1, 2, 3, 4, 5 a 6, budou stovky a možná i tisíce dalších, kteří si podají stejný tiket. Jakých je zbývajících pět rad?

6. Hlupák roku? Hamižnost ho stála 10 milionů

Mohl dostávat až do konce života krásnou rentu ve výši 550 tisíc korun ročně. Jde o částku, ze které by královsky vyžil nejeden z nás, aniž by až do smrti musel hnout prstem. Američan Darrin Nunnery si ale řekl, že to není pro něj.

Protože se nemohl dočkat svého nového auta, nechal si peníze z výhry vyplatit jednorázově. Což ho stálo v přepočtu zhruba 10 milionů korun, o které mu loterijní společnost vyplatila méně. Darrin Nunnery se tak bez diskuzí zařadil mezi největší hlupáky, o kterých jsme na Magazínu Loterie v loňském roce psali.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 2 316 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 176 700 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články