06. ledna 2019

Stírací los si koupil o Vánocích. Na nový rok se probudil bohatší o 225 milionů

Nejen o Vánocích, i na Silvestra se plní sny. Jeden Američan zahájil rok 2019 s příjemnou finanční peřinou. Demetrius Eastover ze Severní Karolíny si jen pár hodin před novým rokem setřel hned 10 milionů dolarů, v přepočtu 224,6 milionů korun.

Manažer logistiky si svůj stírací los koupil v tamním supermarketu, když se tu na konci pracovní doby stavoval pro něco k pití. „Koupil jsem si třináctý stírací los z role tak, jak to dělám vždycky,” popsal Američan ve středním věku. „Vlastně ani nevím proč, ale tentokrát jsem si řekl také o čtrnáctý los.”

Ne třináctka, ale šťastná čtrnáctka

Oba tikety začal stírat hned, jak dorazil na příjezdovou cestu před dům a postupně začal ztrácet naději. Jeho šťastný los - tedy ten třináctý z role - mu totiž nevydělal ani cent. Vzápětí ale začal stírat tiket s pořadovým číslem čtrnáct a už za pár vteřin bylo jasné, že se jeho život začíná komplet měnit.

„Vyskočil jsem z auta bleskovou rychlostí a volal na ženu, aby co nejdřív přiběhla za mnou. Když stejně jako já před pár chvilkami zjistila, že jsme bohatší o deset milionů, skoro přestala dýchat,” usmíval se před zástupci loterie Demetrius Eastover.

Dopravní manažer si výhru přišel vyzvednout na Silvestra a volil hned ze dvou variant, jak to provede. Finančně výhodnější by pro něj bylo vyplácení renty po dobu dvaceti let, kdy by každý rok dostával pět set tisíc dolarů (11,2 milionů korun). Tak by získal celou částku a nemusel by platit tamní vysoké daně.

Výhra splatí všechny dluhy

Nový loterijní milionář se ale rozhodl, že si chce peníze odnést hned, a musel tak oželet víc než polovinu své výhry. Demetrius se tedy do prvních okamžiků roku 2019 probouzel s vědomím, že je vlastníkem 4 230 069 dolarů, přes 95 milionů korun.

„Tahle výhra je splněním mého životního snu. Teď vím, že pokud budu rozumný, už nikdy nebudu mít ani dolar dluhu,” prozradil výherce. A dodal, že z peněz zaplatí jednak studentskou půjčku své manželky, jednak mu výhra pomůže se splacením zbytku hypotéky.

Úvodní fotografie je pouze ilustrativní a nezachycuje skutečného výherce. Autor fotografie: Pexels

Zdroj : ABC, Fox 46

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články