02. ledna 2019

Král proher dokázal během tří let vyhrát a rozfofrovat 1,5 miliardy (II. díl)

Anargyros Karabourniotis je živoucím důkazem přísloví „Lehce nabyl, lehce pozbyl”. Ve Vegas dokázal díky pokeru i dalším hrám vyhrát 65 milionů dolarů, tedy asi 1,48 miliardy. Nakonec ale vše rozfofroval ještě rychleji, než mu šla předtím karta na ruku.

V prvním dílu o Archiem, který si můžete přečíst tady, jsme se věnovali jeho příchodu do USA, i neobyčejnému talentu na pool i poker. O tom, jak vyhrál stovky milionů a nakonec o všechno přišel, bude řeč právě dnes.

Z 40 dolarů 30 tisíc

Když Archie v roce 1992 poprvé odjel do Las Vegas, měl v kapse jen asi 40 dolarů. Dokázal ale přesvědčit jednoho boháče, aby mu na hru půjčil deset tisíc. A už chvíli nato měl v kapse třikrát tolik. Investorovi pak vrátil půjčených deset a deset tisíc ještě navrch přihodil. S pořádnou investicí se pak vrátil do poolové herny, ve které si domluvil turnaj s minimálním vkladem pět tisíc dolarů. Nakonec to dopracovali k vkladu čtyřicet tisíc a Karasovi se každý večer v rukou začaly točit stoky tisíc dolarů.

Jemu to bylo málo, protože ale vyšší vklad pool nedovoloval, přesídlil k pokerovým stolům. Za další tři týdny měl v kapse tři miliony, a když pak začal poker prokládat kostkami, znásobil svůj majetek na sedm milionů.

Za 36 měsíců o 1,5 miliardy bohatší

Během následujících měsíců dokázal v kostkách navýšit vklad na jeden hod až na 200 tisíc dolarů (asi 4,5 milionů) a do roku 1995 nashromáždit jmění ve výši 40 milionů dolarů, což při dnešním kurzu dělá zhruba 65 milionů dolarů (1,48 miliard korun).

Jenže pak se mu dařit přestalo. Během následujících týdnů prohrál v bakaratu 17 milionů, o 11 milionů přišel v kostkách a další 2 miliony se rozutekly v pokeru. Po této sérii si vzal Archie Karas na pár týdnů dovolenou a odjel do Řecka. Jenomže hned po návratu se opět vydal do kasína, kde v průběhu následujících pár dní rozházel dalších 10 milionů.

Chytli ho při podvodu v blackjacku

Pán „Kdo chce víc, nemá nic” hrál s většími, ale spíš menšími úspěchy i v dalších letech, už nikdy se mu ale nedařilo tolik jako během oněch zhruba 36 měsíců v devadesátých letech. Naposledy se o Archiem Karasovi mluvilo v roce 2013, když byl nachytán a následně zatčen za to, že si označuje karty v blackjacku. Dopadlo to tak, že je teď na blacklistu celé řady heren.

A jak se na svoji hazardní kariéru dívá sám Archie? „Věci, které chci, se za peníze nedají koupit, ať už je to zdraví, svoboda, láska nebo štěstí. Peníze mě ale nezajímají, a proto nemám strach, že je prohraji. Asi proto se mi tak dlouho dařilo.”

Zdroje: Wikipedia, Today I Found Out

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články