31. prosince 2018

Peníze pro něj nic neznamenaly. A tak Archie Karas prohrál 1,5 miliardy (I.)

Anargyros Karabourniotis je živoucím důkazem přísloví „Lehce nabyl, lehce pozbyl”. Ve Vegas dokázal díky pokeru i dalším hrám vyhrát 65 milionů dolarů, tedy asi 1,48 miliardy korun. Nakonec ale vše rozfofroval ještě rychleji, než mu šla předtím karta na ruku.

Tady je první díl příběhu Archieho Karase, kde se podíváme, jak se z Řecka dostal do USA i jak ho nakonec místo práce číšníka zlákal hazard, ve kterém byl zatraceně dobrý.

Rekordman Archie

Archie Karas má na kontě celou řadu rekordů. Je považován za hráče, který držel jednu z nejdelších sérií vítězství v řadě. On sám o sobě prohlašuje, že za dobu, kdy aktivně hrál, dokázal prohrát víc peněz než jakýkoliv jiný hráč. Odhaduje se, že to byla miliarda dolarů, tedy necelých 23 miliard korun. Nakonec byl zatčen za podvody a nyní už si díky mnoha zákazům skoro nemá šanci zahrát.

Číšník, nebo geniální matematik?

Archie se narodil v Řecku 50. let. Jeho rodina nikdy neměla peněz nazbyt a otec měl navíc násilnické sklony. Potom, co svého syna málem zabil lopatou, utekl Archie z domova. Tehdy mu bylo patnáct a nastoupil coby číšník na zaoceánskou loď. Ta ho nakonec dovála až ke břehům Spojených států.

V Americe zpočátku pracoval jako číšník, protože už ale na lodi přičichl k hazardu a byl v něm dobrý, roznášení jídla mu dlouho nevydrželo. Své štěstí nejdřív pokoušel v poolových a pokerových hernách v Los Angeles, protože tu ale byla výše sázek na jeho vkus příliš limitovaná, vydal se nakonec do Las Vegas.

Zdroje: Wikipedia, Today I Found Out

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články