26. prosince 2018

V loterii vyhrál 4,1 miliardy, teď prodává luxusní vilu za 590 milionů. Podívejte se dovnitř

Když kalifornští manželé vyhráli v roce 2014 ohromujících 180 milionů dolarů (asi 4,1 miliard korun) v loterii Mega Millions, na tiskové konferenci prozradili, že první věc, kterou si pořídí, bude nový dům.

„Ve stejném domě žijeme už dlouhých třiadvacet let. Nový, krásný dům tak bude tím prvním, do čeho investujeme. A jen tak nějaký dům to nebude, to můžeme slíbit,” svěřil se Rick Knudsen novinářům.

Nežertoval. Manželé nyní žijí ve vile, vystavěné na bezmála 1 490 čtverečních metrech. Najdete ji v nadmořské výšce 1 829 metrů, a tak je odsud dokonalý výhled na okolní kopcovitou krajinu zaručen.

V luxusním domě nechybí pět ložnic, krytá garáž pro šest vozů, třípodlažní výtah nebo soukromé kino se sedmnácti křesly. Součástí je i plně vybavené fitness a také venkovní i vnitřní wellness zóna.

Rodina Knudsenů ale po nějaké době seznala, že je na ně rezidence příliš velká, a tak je nyní nemovitost na prodej. „Důležitou roli v tomto rozhodnutí ale sehrál i jejich syn. Má problémy se srdcem, a tak mu vysoká nadmořská výška nedělá příliš dobře,” řekla sestra výherce Karen Pierce.

K mání není jenom samotný dům, ale i obří pozemek, na kterém stojí. Novému majiteli bude zajištěno soukromí na 845 akrech, což je asi 3,42 kilometrů čtverečních. Na pozemku nechybí ani ranč s bizony, restaurace se specializací na steaky nebo nefalšovaný kovbojský salón, kam si můžete zajít na pivo nebo drink.

Cenovka nemovitostí s pozemkem ale odpovídá luxusu. Knudsenovi vše nabídli za 26 milionů dolarů, to znamená 590 milionů korun.

„Luxusní kalifornské sídlo by se mohlo líbit například celebritě, hudebníkovi nebo někomu, kdo pracuje v zábavním průmyslu,” popsal potencionálního kupce obchodník s nemovitostmi Craig Strong.

„Pokud se nový majitel rozhodne, že nechce být rušen, může si být jistý, že v domě Ricka Knudsena bude mít tolik soukromí, kolik bude potřebovat. A protože je na pozemku vše, co byste mohli potřebovat, nemusíte ho opustit ani na minutu,” dodal realitní makléř.

„Myslím si, že bratr plánuje postavit mnohem menší dům. Mluvil o užitné ploše zhruba 450 až 550 metrů čtverečních,” prozradila novinářům sestra Karen Pierce. „Pořád jde o obří dům, je si ale potřeba uvědomit, že Rick nyní slevuje o dvě třetiny ze současného standardu,” smála se Karen.

Zdroje: The Sun, People, ABC

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články