17. prosince 2018

Na Vánoce vyhrál přes 7 miliard. A výhra mu naprosto zruinovala život (II.)

Už před výhrou v loterii disponoval Jack Whittaker milionovým jměním. Pak ale na Štědrý den roku 2002 vyhrál do té doby nejvyšší částku, která v Powerballu padla, a přeskočilo mu z toho. A nejen jemu. Příběh asi největšího loterijního průšviháře je plný utrácení tisíců dolarů denně a bujarého života, ze kterého vzniklo i několik soudních žalob za sexuální obtěžování, jedna naprosto zničená rodina a dokonce i několik úmrtí.

O tom, jak si Jack Whittaker splnil americký sen a jak vyhrál do té doby neslýchaných 314 milionů dolarů, si můžete přečíst tady. Dneska si něco povíme o tom, jak se loterijní milionář podíval až na úplné dno.

„Za peníze se dá koupit úplně všechno!”

Po pár dobrých skutcích, které udělal těsně potom, co vyhrál, Jack Whittaker stovky milionů dolarů na kontě neunesl a začal nezřízeně pít. A chodit do kasín a strip barů. V podnicích, kam většinou dorazil tak, že si druhý den nic nepamatoval, často obtěžoval nejen striptérky, ale třeba i servírky.

Nabízel jim, že jim dá peníze, aby se před ním svlékly. Anebo se s ním rovnou vyspaly. Známý byl v té době větou, kterou si velmi oblíbil, a to že se za peníze dá koupit úplně všechno. Nedalo. Svým chováním si ale zato vysloužil celou řadu soudních žalob za sexuální obtěžování.

Jack Whittaker se také opilý velmi rád chvástal, kolik s sebou má zrovna peněz. A tak ho taky hned třikrát okradli. V srpnu 2003 mu zloději z auta, zaparkovaného před strip barem, zcizili 545 tisíc dolarů (12,4 milionů korun), které nechal v kufříku na sedačce. Následovaly dvě další krádeže se stejným scénářem, a to nejdřív okolo 200 tisíc dolarů (4,6 milionů korun) a napotřetí „jen” 100 tisíc dolarů (2,3 milionů korun).

A pak to celé začalo jít s Jackem z kopce ještě o něco víc.

Nejprve došla trpělivost manželce Jewell, která ho po sérii nevěr a sexuálních skandálů opustila. Jack Whittaker se v té době ještě víc upnul na svoji vnučku Brandi, která u nich od dětství vyrůstala. Brandi už ale v té době začala mít také velmi seriózní problém. Hlavním důvodem byl neutažený finanční kohoutek od jejího dědečka.

Po okolí byly známé nákupy, na které vyrážela s partou kamarádů a kde nebyl problém utratit za pár hodin desítky tisíc dolarů. „Proslavila” se ale také coby vášnivá konzumentka cracku. V září roku 2004 byl nejprve nalezen ve Whittakerově domě předávkovaný Brandin přítel Jessie.

Nejdřív přítel, potom Brandi

Tři měsíce nato se pak ztratila samotná Brandi. Policisté ji našli po čtrnáctidenním pátrání. Její mrtvola ležela zabalená do plastové fólie na okraji pozemku jejích známých. Při pitvě pak byla určena příčina smrti - předávkování alkoholem, crackem a kokainem. O pět let později zemřela i Brandina matka a Jackova dcera Ginger. A někdy mezi tím mu komplet shořel jeho dům, který si loterijní milionář samozřejmě nepojistil.

O Jackovi Whittakerovi se v té době začalo říkat, že je na mizině. Nic to ale nemění na skutečnosti, že čelí celé řadě soudních žalob - jednak za nevhodné chování, ale i za zpronevěru a podvody.

„Přeji si, abych tehdy ten tiket roztrhl,” řekl se slzami v očích novinářům na pohřbu své vnučky, když mluvil s médii naposledy.

Zdroje: Washington PostNewsTimeCNBC

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články