07. prosince 2018

Zapadlý tiket na ně vykoukl při vánočním úklidu. Výhra 40 milionů jim málem propadla

Vánoční úklid nemusí být nudnou záležitostí. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil americký pár z Luisiany, když se před pár dny rozhodl začít s přípravami na svátky. Na nočním stolku na ně pod hromadou knih a časopisů čekalo překvapení - zapadlý tiket s výhrou 1,8 milionů dolarů, tedy 40,8 milionů korun.

Harold a Tina Ehrenbergovi našli navíc zapadlý tiket jen velmi krátce před jeho propadnutím. Na vyzvednutí výhry jim ze lhůty 180 dní zbývaly pouhé dva týdny.

Miliony čekaly za zavřenými dveřmi

„Nejdřív jsem si myslel, že muselo dojít k nějaké chybě, že jsme třeba do počítače špatně opsali čísla nebo datum slosování, a tak už tiket jednoduše propadl,” řekl Harold Ehrenberg. „Z toho důvodu jsme čísla zadávali do systému stále dokolečka, až jsme se ujistili, že všechno sedí.”

Harold také prozradil, že se s manželkou do sídla loterie, kde se vyplácejí výhry, chtěli vypravit okamžitě. Protože ale byla sobota, došlo jim, že by se tam potkali jen se zavřenými dveřmi.

„Tina tak aspoň volala stále dokolečka na horkou linku, ale ani tam jí to nikdo nebral,” smál se Harold Ehrenberg.

Protože na vyzvednutí výhry měli skutečně jenom pár dní, vypravili se do centrály hned následující pondělí ráno. „Pořád jsem čekal, že se něco pokazí,” popsal výherce nervozitou, která je za celou cestu ani na okamžik neopustila.

Výhru schovají na důchod

„Tomu, že o peníze nepřijdeme, jsem začal věřit až poté, co nám lidé v luisianské loterii pogratulovali a předali velký šek,” dodal výherce

Manželé Ehrenbergovi s výhrou hodlají naložit racionálně. „Žádné divoké sny, které bychom si potřebovali plnit nemáme. I proto peníze uložíme na účet a necháme si je tam až do doby, kdy odejdeme do důchodu,” nechala se slyšet Tina Ehrenbergová.

A její manžel Harold dodal: „Vzrušení jsme si teď díky zapomenutému tiketu užili víc než dost. Proto je na čase vrátit se zpátky do našeho klidného každodenního života.”

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články