30. listopadu 2018

Výherce 17 milionů je za mřížemi. Okrádal důvěřivé ženy

Policie Kanaďana Darshana Dhaliwala viní z podvodů, kterých se měl dopustit v letech 2016 a 2017. Minimálně dvěma ženám tehdy slíbil, že jejich majetek očistí od zlých duchů, a vylákal z nich peníze a šperky za desítky tisíc dolarů. Policie ale čeká, že počet Dhaliwalových obětí bude ještě růst.

V srpnu 2012 si tehdy čtyřicetiletý Darshan Dhaliwal z Ontaria užíval pozornosti kamer. V rukou svíral obrovský šek, který říkal, že se před krátkou dobou stal majitelem jednoho milionu kanadských dolarů (přes 17 milionů korun).

17 milionů - na život bez zločinu málo

Novinářům tehdy prozradil, že mu výhra v loterii změnila od základu život. A že ji rozhodně neprošustruje tak, jako mnoho lidí před ním. Plánoval si, že nejprve splatí všechny svoje dluhy, a pak si koupí nový dům a auto. Zbytek peněz hodlal uložit.

Necelé čtyři roky nato se v médiích objevují další snímky Darshana Dhaliwala. Tentokrát jde ale o fotky, pořízené po jeho zatčení. Policie zároveň muže obvinila z nekalého jednání, které má v Kanadě vžité označení coby „náboženský podvod”, a on nyní za mřížemi čeká na soud.

Strážci zákona posbírali důkazy k minimálně dvěma případům. První se stal v roce 2016. Tehdy Dhaliwal jisté ženě namluvil, že má nadpřirozené schopnosti a že dokáže její peníze očistit od ďábelských duchů. Své spirituální nadání pak dokládal právě výhrou v loterii.

Šperky “očištěné” ve jménu boha

Kanaďanka mu tehdy svěřila v přepočtu něco málo přes milion kanadských dolarů, které měl podvodník zakopat do země na svůj posvátný dvorek a prostřednictvím rituálů ve jménu Boha je posléze očistit. Žena Dhaliwalovi odevzdala také své šperky. Druhý navlas stejný případ se stal o rok později jen s tím rozdílem, že tehdy z jiné ženy vylákal hotovost v přepočtu dokonce za 1,3 milionů korun.

Když po nějaké době obě důvěřivé ženy neviděly ani své peníze, ani šperky, obrátily se na policii. Policisté se nicméně obávají, že jsou tyto dva případy pouze vrcholem ledovce.

Zdroje: Brompton Guardian, iHeart Radio, Global News

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články