03. prosince 2018

Výhra v loterii, co se nevyplatila. Od stovek milionů k betonovému hrobu (II. díl)

Jeden z nejpropíranějších případů loterijní výhry se stal před pár lety v USA. Na začátku byla trefa ve výši 31 milionů dolarů, tedy v přepočtu necelých 707 milionů korun. Následovalo pohřešování výherce, které bylo oznámeno policii. O několik měsíců později byl muž nalezen v betonovém hrobě, který mu nachystal jeden z jeho nejbližších. Seznamte se s příběhem Abrahama Shakespeara.

Minule byla řeč o tom, jak skoro negramotný podvodníček Abraham Shakespeare díky loterii pohádkově zbohatl a jak nesmyslně začal utrácet. Dneska prozradíme, jak to celé špatně dopadlo.

Autorka, finanční poradkyně i společnice

Jako osudové setkání lze označit seznámení Shakespeara s Dee Dee Moore. Nebylo pro ní příliš těžké vetřít se do jeho přízně. Atraktivní blondýna mu nejdřív slíbila, že o něm napíše knihu, a už chvíli nato s ním bydlela pod jednou střechou.

Před Shakespearem i jeho přáteli prý vystupovala jako finanční poradkyně, která mu dokáže pomoct se zvládáním peněz i vymáháním dluhů.

O několik měsíců později, v dubnu 2009, nahlásili Abrahamovi přátelé, že je výherce nezvěstný. A že v jeho domě stále bydlí Dee Dee Moore, která si užívá Shakespearova bohatství. Ona oproti tomu tvrdila, že si Shakespeare jen zajel na delší dobu do Karibiku, protože už měl dost všech lidí, co po něm neustále chtěli peníze.

Pátrání po Shakespearovi trvalo dlouhý rok. Za tu dobu sem tam někomu poslal textovou zprávu ze svého mobilu a vzpomněl si i na matku, které poslal přání k narozeninám.

Shakespeare, který neuměl psát

Jak už bylo řečeno, Abraham Shakespeare, jmenovec slavného spisovatele, byl prakticky negramotný, a tak jeho obsáhlé větné konstrukce vyšetřovatele nakonec dovedly až k samotné Dee Dee Moore.

Díky anonymnímu tipu šli najisto. Poté co začali bagrem odstraňovat betonovou desku, která pokrývala dvorek nového domu Dee Dee, objevili tělo Abrahama Shakespeara. Zabetonované bylo v hloubce 2,7 metrů a v hrudi mělo dva smrtelné průstřely.

Dee Dee Moore samozřejmě tvrdila, že o tom vůbec nic neví, porota jí ale neuvěřila. V roce 2012 byla za vraždu prvního stupně odsouzena na doživotí s tím, že si o první podmínečné propuštění smí zažádat nejdříve po pětadvaceti letech.

Zdroje: ABC News, Tampa Bay Times, Today I Found Out

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články