29. listopadu 2018

Výhra v loterii, co se nevyplatila. Od stovek milionů k betonovému hrobu (I. díl)

Jeden z nejpropíranějších případů loterijní výhry se stal před pár lety v USA. Na začátku byla trefa ve výši 31 milionů dolarů, tedy v přepočtu necelých 707 milionů korun. Následovalo pohřešování výherce, které bylo oznámeno policii. O několik měsíců později byl muž nalezen v betonovém hrobě, který mu nachystal jeden z jeho nejbližších. Seznamte se s příběhem Abrahama Shakespeara.

Když Abraham Shakespeare v listopadu 2006 vyhrál pro většinu z nás nepředstavitelnou sumu, vypadalo to, že je štěstěna slepá. Zbankrotovaný syn sběrače citrusů dokončil jen pár tříd školy a měl problémy se čtením i psaním.

Negramotný Shakespeare

Nevlastnil řidičák ani kreditku, pracoval většinou za pár dolarů na hodinu coby uklízeč nebo popelář a pohyboval se za hranou zákona.

Za drobné krádeže, napadení a neplacení alimentů byl dvakrát ve vězení. Když se v roce 1999 vrátil z druhého pobytu za mřížemi, žil ve svém dětském pokojíčku se svojí matkou. Těsně před výhrou měl prý v peněžence pouhých pět dolarů a vůbec nevěděl, z čeho si druhý den koupí jídlo.

Pak to konečně přišlo - Abraham Shakespeare vyhrál stovky milionů korun. A začaly se dít věci.

Miliony dal i nevlastní sestřenici z třetího kolene

Když si soud strhl asi devět tisíc dolarů na výživném, které Shakespeare neuhradil, dal svému nevlastnímu otci milion dolarů. Nevlastní sestřenici z třetího kolene poslal 250 tisíc.

Kamarádovi zaplatil hypotéku za 185 tisíc a další hypotéku ve výši 60 tisíc zaplatil kamarádovi, jehož příjmení prý zapomněl. Nejlepšímu kamarádovi syna svého bratra poslal 40 tisíc. A koupil si luxusní dům a dvě auta.

O tom, jak se Abraham seznámil se svojí blonďatou přítelkyní, která změnila jeho život, a jak to celé dopadlo, se dozvíte už za pár dní ve druhém dílu.

Zdroje: ABC News, Tampa Bay Times, Today I Found Out

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články