26. listopadu 2018

Nejdřív málem zemřel, pak vyhrál v loterii. Hned dvakrát za sebou

Australan Bill Morgan přežil klinickou smrt a po dlouhých minutách, kdy mu nefungovalo srdce, se vrátil zpátky na Zemi. Když se uzdravil, vyhrál hned dvakrát po sobě v loterii. Podruhé to bylo přímo před kamerami novinářů, kterým naživo ukazoval, jak vyhrál poprvé.

Příběh Billa Morgana se začal psát v roce 1993. Sedmatřicetiletý řidič kamionu se tehdy dostal do vážné dopravní nehody, ve které utrpěl mnohačetná zranění. Havárii sice přežil, když mu ale lékaři poskytovali první pomoc, podali Billovi nesprávné léky.

Ten, co přežil vlastní smrt

Léky u něj vyvolaly prudkou alergickou reakci, po které mu vypovědělo srdce a dostal se na dlouhých čtrnáct minut do klinické smrti. Jeho životní funkce se lékařům podařilo obnovit, ještě několik dní ale nebylo jisté, jak vše dopadne.

Když se Bill konečně po téměř dvou týdnech probral z kómatu a doktoři mu provedli potřebná vyšetření, museli konstatovat, že měl opravdu štěstí. Po takto dlouhé klinické smrti je téměř vždy nenávratně poškozen mozek a někteří jedinci se dokonce dostanou do vegetativního stavu.

Nic takového se ale naštěstí nestalo a Bill Morgan se nakonec uzdravil. I tak ho ale jeho blízké setkání se smrtí ovlivnilo. Ukončil kariéru kamioňáka, pak požádal svou dlouholetou snoubenku Lisu o ruku. A také začal sázet.

Na první los, který si koupil, vyhrál auto

Na svém prvním losu, který si v životě koupil, si setřel jednu z hlavních výher. Tou byl automobil v hodnotě přes půl milionu korun.

Vyhrát auto za půl milionu není běžně důvod k zájmu médií, protože ale Bill Morgan prodělal čtrnáctiminutovou klinickou smrt, jedna z lokálních televizí v Melbourne se o něm rozhodla natočit reportáž.

Když za ním novináři přišli, požádali ho, aby jim na kameru předvedl, jak stíral los, který mu přinesl onen automobil, aby pak mohli záběry použít do reportáže. A dohodli se s ním, že až los setře, podívá se do kamery a řekne: „To je neuvěřitelné, právě jsem vyhrál auto!”

Realita byla lepší, než scénář

Vše pak probíhalo podle scénáře. Bill dostal do ruky los a minci, začal stírat. Jakmile byl u konce, zmateně se zahleděl do kamery. Místo věty, kterou si dohodl s novináři, z něj vypadlo: „To je neuvěřitelné, právě jsem vyhrál 350 tisíc dolarů.”

I přes pokažený původní scénář byli novináři nakonec spokojeni. Aby ne, když si s sebou do televize nesli mnohem lepší materiál, než s jakým původně počítali.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články