04. listopadu 2018

Dealeři i zloději. Těchto 5 gangsterů vyhrálo v loterii (II. díl)

Tento článek je důkazem, že ani ve světě loterií nemusí existovat spravedlnost. Přinášíme vám pět příběhů lidí, kteří si miliony vyhrát nezasloužili.

Jsou mezi nimi dvě ženy a tři muži. O prvních chlápcích, kteří se díky loterii stali dealery nebo obrali své kamarády, jsme psali minule. Teď se podíváme ještě na jednoho výtečníka a pak na dvě dámy. Obě chtěly obrat své nejbližší, jedna manžela a druhá dokonce vlastní dceru.

Manželka nebo manžel na útěku?

Když Američanka Denise Rossi zjistila, že vyhrála v přepočtu skoro 30 milionů, věděla, že se jí splnil sen. Pětadvacet let, které byla se svým manželem Thomasem, se oba potýkali se špatnou finanční situací. Denisse ale k problému přistoupila originálně. Nejen, že Thomasovi nic neřekla, okamžitě si sbalila kufry a požádala o rozvod.

Když pan Rossi zjistil, co za náhlým veletočem jeho manželky stojí, dal Denise k soudu. A ten rozhodl poměrně nečekaně: Thomasovi přiřkl celou částku, kterou Denise vyhrála. Jak je vidět, tajnůstkářství, které je obvyklé u českých loterních milionářů, se ne vždycky vyplácí.

Bojovník proti sexuálnímu násilí

Podle statistik FBI je nejvíc znásilnění v USA spácháno na Aljašce. Aby s neúprosnou statistikou zabojovali, rozhodli se tamní obyvatelé založit organizaci Spolu proti znásilnění. Pro získání finančních prostředků tak uspořádali loterii.

Na slavnostní losování hlavní ceny přijela dokonce odehrát koncert i zpěvačka Alanis Morissette, která výherci také předala šek. Tím se stal jistý Alec Ahsoak, na kterém není zajímavého zhola nic. Snad jen fakt, že byl v té době už dvakrát usvědčený ze znásilnění.

Babička k pohledání

Skoro 23 milionů korun vyhrála v Powerballu Američanka Patty Bigbee. Hned, jak jí zástupci loterie připsali peníze na účet, začala pořádně hýřit. Nejprve si pořídila milionářskou rezidenci na Floridě, k té přidala sporťák s celým stádem koní pod kapotou a myslela i na svoji kočku, které nakoupila mraky předražených hraček i oblečků.

Už pár měsíců po výhře tak měla Patty na účtě zase nulu. Zatímco ale ostatní situaci řeší třeba návštěvou poradce nebo začnou pracovat, paní Bigbee nic takového neudělala. V hlavě se jí zrodil mnohem ďábelštější plán.

V podobné době, kdy Patty vyhrála v Powerballu, se její dceři narodil syn. A Patty se ho prostě rozhodla prodat. Její dcera na to naštěstí přišla, všechno nahlásila na policii, k obchodu nakonec nedošlo a Patty skončila ve vězení. Při soudním procesu pak vyplavalo na povrch, že za svého vnuka nejprve požadovala asi 1,7 milionů korun. Nakonec ale byla tak zoufalá, že ho chtěla střelit se slevou za 680 tisíc korun.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články