31. října 2018

Výhra (téměř) zaručena. Těchto 10 losů vyhrává nejčastěji (II. díl)

Stírací losy si většinou kupujeme impulzivně podle toho, který nám zrovna padne do oka. Protože ale i výhry jsou spíš náhodné, rozhodli jsme se na to jít trochu víc věděcky. Proto jsme prolezli trafiky, pročetli internetové diskuze a hlavně prostudovali herní plány všech losů, které se u nás prodávají. A našli jsme deset, se kterými si výhru setřete nejčastěji.

Protože je teprve říjen, do výběru zatím nezahrnujeme vánoční losy. Ty jsou na tom z hlediska výherních pravděpodobností zdaleka nejlépe. Tříměsíční předvánoční šílenství tady u nás v Magazínu Loterie ale nemíníme podporovat, a proto vám o nich napíše až později.

Přečtěte si také: 10 losů, na kterých si nejčastěji setřete výhru (I. díl)

 

S jakými losy tedy nejčastěji uděláte trefu do černého, když zrovna Karel z rádia nezpívá, že „sní o Vánocích bílých”?

5. Prázdniny na 5 let

Pravděpodobnost výhry: 1 : 2,92
Hlavní výhra: 12 000 000 Kč
Cena: 200 Kč
Emitent: Tipsport

Kopírky upřímně moc nemusíme, a tak v trafice radši saháme po Rentiérech od Sazky, výherní pravděpodobnost na hodnotě jedna ku 2,92 ale dělá z Prázdnin na 5 let od Tipsportu také velmi zajímavý artikl.

Stejně jako u Rentiérů, i tady vás forma výhry bude bavit. Tou hlavní je hned dvanáct milionů korun s tím, že tři miliony dostanete hned a zbývající peníze vám pak bude Tipsport vyplácet jednou měsíčně po dobu pěti let. Dvanáctkrát do roka vám tak na účtě přistane 150 tisíc korun.

4. Trezor

Pravděpodobnost výhry: 1 : 2,89
Hlavní výhra: 10 000 000 Kč
Cena: 200 kč
Emitent: Tipsport

Tři hry v jednom a celkem sedmadvacet možných souběžných výher nabízí Trezor za dvě stovky. V první hře opět kontrolujete svoje čísla versus výherní čísla. Při shodě dostanete částku uvedenou pod vaším číslem. V poli také můžete objevit symboly 2x, 5x nebo 10x. Jestli se tak stane, vyhráváte dvoj, pěti nebo desetinásobek částky uvedené pod ním.

V dalším poli hledáte dva stejné symboly. Pokud je máte, je vaše suma uvedená na konci řádku. Tři stejné částky ve třetí hře znamenají výhru v jejich hodnotě.

Hlavní cenou Trezoru od Tipsportu je deset milionů a výherní poměr je jedna ku 2,89.

3. Zlatá cihla

Pravděpodobnost výhry: 1 : 2,89
Hlavní výhra: 10 000 000 Kč
Cena: 200 Kč
Emitent: Sazka

Deset milionů na ruku nebo desetkrát po 200 tisících vám může přinést Zlatá cihla od Sazky. Ta má zároveň třetí nejlepší výherní pravděpodobností na trhu: jedna ku 2,89. A protože tiket stojí dvě stě korun, nenabízí jenom jednu, ale hned tři hry.

První je klasika - hledáte shodu mezi svými a výherními čísly s tím, že vyhráváte částku, která je uvedená pod vaším číslem. Ve druhé hře máte ve třech řádcích čísla od jedné do devíti. Jestli je jejich součet deset, náleží vám částka uvedená na konci řádku. Ve třetí hře pak hledáte symbol krumpáče, který vám zajistí částku uvedenou pod ním.

V současné emisi Zlatých cihel vydala Sazka celkem 1,5 milionu kusů. Téměř 519 tisíc výherních losů si rozdělí částku 202,5 milionů korun.

2. Maxi černá perla

Pravděpodobnost výhry: 1 : 2,73
Hlavní výhra: 10 000 000 Kč
Cena: 200 Kč
Emitent: Sazka

Je obecně známou skutečností, že losy stírají víc ženy než muži. Asi proto má v našem žebříčku stříbrnou příčku nejdražší los z rodiny Černých perel, Maxi černá perla, která je beze zbytku určena pro naše něžnější a krásnější pohlaví.

Herní princip je pak klasický: jestli se některé vaše číslo shoduje s výherním, vyhráváte danou částku. A když najdete symbol černé perly, vaše výhra se automaticky trojnásobí.

V aktuální emisi dvou milionů losů je víc než 731 tisíc těch výherních. Jejich majitelé si přitom rozdělí celkem 268 milionů korun včetně hlavní výhry 10 milionů. Pravděpodobnost, že sáhnete po losu s výhrou, je pak kouzelných jedna ku 2,73.

1. Brilianty

Pravděpodobnost výhry: 1 : 2,52
Hlavní výhra: 15 000 000 Kč
Cena: 300 Kč
Emitent: Sazka

Brilianty jsou zářným důkazem, že s losy za víc peněz se vyhrává nejen víc, ale také častěji. Hlavní cenou je tu fantastických 15 milionů, můžete si ale setřít i luxusní šperk anebo hned desetkrát po sto tisících korunách.

Brilianty nabízejí hned tři hry naráz. První je klasika - nahoře setřete výherní čísla, pod nimi pak stíráte vaše čísla. Pokud se některé výherní číslo shoduje s tím vaším, vyhráváte částku uvedenou pod ním. Když v hracím poli najdete diamant, také vyhráváte uvedenou částku.

Ve druhé hře setřete hrací pole. Při shodě některého vašeho symbolu s tím výherním získáváte částku uvedenou pod ním. V bonusové hře se hraje o šperk; když po setření najdete jeho symbol, stali jste se právě majiteli briliantového klenotu v hodnotě 20 tisíc.

Z celkového počtu jednoho milionu losů je hned 397 014 výherních a ty si rozdělí ceny v hodnotě 205,5 milionu korun. S pravděpodobností výhry jedna ku 2,52 jsou tak Brilianty jasným vítězem našeho žebříčku.

Zdroj: Sazka, Tipsport, Play Games

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 836 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 115 500 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 23 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články