29. října 2018

Dealeři i zloději. Těchto 5 gangsterů vyhrálo v loterii (I. díl)

Tento článek je důkazem, že ani ve světě loterií nemusí existovat spravedlnost. Přinášíme vám pět příběhů lidí, kteří si miliony vyhrát nezasloužili.

Mezi takové lidi patří dvě ženy a tři muži. V prvním díle se podíváme hned na dvojici mužů. Jeden z nich obral své kamarády a druhý si díky vyhraným penězům zajistil výnosnou živnost za hranou zákona.

Jeden za všechny, všichni pro jednoho

Sázení spolu s kolegy nebo kamarády má řadu výhod. Pokud se na tiket složíte ve více lidech, můžete si třeba vsadit na každé slosování a stát vás to bude jenom pár korun. I proto jsou syndikáty sázkařů populární.

V jedné takové hráčské skupině řidičů kamionů byl Gary Baron z Austrálie. A podařilo se - syndikát vyhrál šestnáct milionů australských dolarů, tedy v přepočtu asi 256 milionů korun. Když hráči peníze pořádně oslavili, snaživý Gary se nabídl, že dojede výhru vyzvednout.

Loterní společnosti ale pak oznámil, že je jediným vlastníkem tiketu. Následně se po něm slehla zem. Jeho kolegové ho po nějaké době zažalovali a soud jim právo na podíl z výhry přiřkl. Pan Baron ovšem mezitím stačil dost peněz prohýřit. Luxusní rezidenci nekoupil jen sobě - další dvě daroval svým dvěma synům, nemluvě o flotile drahých aut.

Escobar nebo milionář?

O tom, jak se výherci milionů v loteriích zbláznili a začali utrácet za hazard, alkohol nebo drogy, už jsme psali. Tenhle výherce ale hýření penězi posunul na jinou úroveň.

Američan Ronnie Music Jr. z Georgie vyhrál ve státní loterii tři miliony dolarů, asi 68 milionů korun. A celou částku utratil za drogy, konkrétně za u nás dobře známý pervitin, což je jedna z nejnebezpečnějších návykových látek.

Jestli si myslíte, že příběh skončí tím, že se Ronnie předávkoval, pletete se. Ronnie totiž drogy nenakoupil pro sebe, nýbrž při tom myslel na své spoluobčany. S kily drog po kapsách se vydal na dráhu dealera a „perník” za 68 milionů začal prodávat ve své čtvrti.

Protože ale s tímhle řemeslem neměl takové zkušenosti jako jeho protřelí kolegové, policie na něj záhy přišla a loterijní milionář, který si své bohatství mohl v klidu užívat až do konce života, si teď dopřává společných sprch ve věznici.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články