24. října 2018

Výherce si chce koupit dům, auto a fotbalový tým

Školné pro děti, investice, akcie, vlastní dům, Mercedes Benz, svatba a fotbalový tým. To je pár z věcí, které si plánuje koupit bývalý zaměstnanec bezpečnostní agentury z Kapského města v Jihoafrické republice. Tamní odnož Powerballu mu nadělila 64 milionů randů, tedy asi 100 milionů korun.

Protože na jihu černého kontinentu není třeba, aby výherce zveřejnil svoji identitu, dvaačtyřicetiletý muž si ponechal právo na anonymitu. I tak ale poskytl rozhovor novinám Sunday Times Live, aby jim odtajnil něco ze svých budoucích plánů.

Nejdříve dal šéfovi na stůl výpověď

Muž novinářům prozradil, že byl zrovna na chalupě v jiné části země, když zavolal své partnerce, aby zkontrolovala tiket, který před odjezdem koupil a nechal ležet na kuchyňské lince.

„V telefonu bylo nějakou dobu ticho, a pak mi řekla, že neví, jestli se dívá správně, ale že na tiketu vidí všechna čísla z posledního slosování,” smál se loterijní stomilionář.

Kromě nejbližší rodiny - manželky a dvou dětí - o výhře zatím nikdo neví. Tedy ještě kromě mužova šéfa. S gustem mu totiž krátce nato, co se o svém bohatství dozvěděl, přišel položit na stůl výpověď.

Výherce ale plánuje i další zásadní změny ve svém životě: „Děti budou studovat na lepších školách, než jsou ty, které jsme si doteď mohli dovolit,” mluví o svých plánech. „A také si vezmu svoji partnerku, teď už mám dost peněz na pořádnou veselku!”

Dům, auto a fotbalový tým k tomu

Vedle vzdělání a svatby si chce muž svoji výhru pořádně užít. Do vozového parku před novým domem tak už brzy přibude Mercedes. A protože je také fanouškem fotbalu, začal se poohlížet i po fotbalovém týmu, do kterého by část své výhry mohl investovat.

Jednu věc ale určitě měnit nebude, a to je sázení. I přes báječnou výhru 100 milionů korun totiž věří, že se na něj podobně jako na jiné výherce usměje štěstí znovu.

Ještě jste v loterii miliony nevyhráli? Tak to vám gratulujeme, máte totiž mnohem větší pravděpodobnost, že vyhrajete, než loterní milionář z příběhu výše.

Jestli nevíte, kterou loterii si vybrat, zkuste třeba Eurojackpot. Teď se v něm hraje o 2,328 miliard korun a vsadit si můžete také online na tomto odkazu.

Zdroj: Sunday Times Live, autor fotografie: Justin Groep, Unsplash

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články