30. září 2018

Kočky, chlast a chlebíčky: takhle utrácejí loterní milionáři (II. díl)

Vyhrát v loterii by chtěl každý, pokud ale trefíte jackpot, kde jsou zrovna stovky milionů korun, připravte se na to, že vám nejspíš začnou krušné časy. Protože se možná tak trochu zblázníte. Své o tom vědí i tihle výherci, kteří se své bohatství rozhodli investovat do dost šílených věcí.

Jeden si zaplatil vlastní wrestlingovou show, kdy v ringu zápasily mladé dívky, jiný výherce měl zase vášeň pro vodní fontány. A pak si představte, že byste propili 222 milionů korun. Tihle výtečníci zkrátka vědí, jak si užívat.

Pompézní fontány

V roce 2011 vyhrál John Kutey ve hře Mega Million krásných 28,7 milionů dolarů (636 milionů korun). Jednou z prvních věcí, do které s manželkou výhru investovali, bylo zboření místního bazénu.

Na jeho místě pak Kuteyovi za 250 tisíc dolarů (5,5 milionů korun) nechali vystavět pompézní fontánky. Asi 4,4 milionů korun poslali také do New Yorku coby příspěvek na vodní park.

Milionářské večírky

Pokud byste vyhráli třináct milionů kanadských dolarů (asi 222 milionů korun), nejspíš by to s vámi pořádně zamávalo. Své o tom svého času věděl Gerald Muswagon, kterému se taková výhra poštěstila v roce 1998 v tamní loterii Super 7.

Hned, jak peníze dostal na konto, začal žít životem bujarých večírků. Prý nebylo neobvyklé, že za jeden večer rozfofroval za alkohol a drogy stovky tisíc korun. Milionářská studánka vyschla v roce 2005. Když tehdy Geraldovi došlo, za co svoji výhru utratil, nemohl jinak a spáchal sebevraždu.

Kočky v ringu

Když Jonathan Vargas vyhrál v Powerballu 35 milionů dolarů (tedy 776 milionů korun), řekl místnímu tisku, že za výhru plánuje své matce pořídit nový dům. A že v podstatě po ničem jiném netouží - tedy až na vlastní wrestlingovou show v televizi. Do té investoval horentní sumu. O běžný wrestling ovšem nešlo.

V ringu proti sobě soutěžily ženy a pořad byl prokládaný humornými skeči. Show s názvem Wrestlicious v televizi nakonec běžela, ale jen jeden rok. Pak byla z důvodu nízké kvality i sledovanosti bez náhrady zrušena.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články