28. září 2018

Co si pořídili za výhru v loterii? Pět příběhů vás překvapí

Většina výherců loterie si nejčastěji kupuje domy, auta, šperky nebo plastické operace. V horším případě se vydají cestou alkoholu a drog. Anebo na to můžete jít jinak a díky svým neobvyklým přáním se zapsat do loterijních análů jako těchto pět výherců.

Následující příběhy dokazují, že peníze z výhry lze utrácet originálními způsoby. Co třeba náhradní kolena, která výherce stála víc než milion korun?

Dobračka od kosti

V roce 2005 vyhrála sociální pracovnice Sarah Cockings v přepočtu asi 87 milionů korun. Za část peněz koupila svým rodičům luxusní dům a necelých 140 tisíc putovalo na plastické operace prsou. Avšak ne pro ni, nýbrž pro její dvě sestry, kterým chtěla zvýšit sebevědomí.

Zbytek výhry si uložila a o něco málo později se nechala slyšet, že nejlepším nákupem jejího života bylo pořízení jejích dvou mazlíčku - toy pudla a čivavy.

Privátní whiskey

Na fotkách výherců loterie v drtivé většině nechybí sklenička šampaňského. Když ale Peter Lavery vyhrál 295 milionů korun, věděl, co musí jako správný Ir udělat.

V květnu roku 1996 si koupil palírnu whiskey ve městě Dundalk. Mimo jiné tu vzniká i patnáctiletá whiskey, pojmenovaná Danny Boy.

Láska k fotbalu

Že jsou Britové fanatici do piva, whiskey, fish & chips a fotbalu, je známá věc. Proto nejspíš nepřekvapí, kam vložil své peníze John McGuinness, který v roce 1997 vyhrál 289 milionů korun.

Byl to lokální fotbalový klub Livingston FC, který si za 116 milionů koupil. I přes McGuinnessovu investici ale mančaft o chvíli později zkrachoval. Poslední zprávy, které se o výherci objevily, říkaly, že John McGuinness dluží asi 58 milionů korun.

Báječná dovolená a vlastní les k tomu

Thea a Paul Bristowovi byli zrovna propuštěni z práce, když trefili jackpot. A nevyhráli málo: britská loterie jim nadělila skoro 434 milionů korun.

Část peněz použili tak, že pozvali personalistu, který jim hledal práci, na čtrnáctidenní luxusní dovolenou do Kanady. Nemusíme asi dodávat, že se nepřepravovali ničím skromnějším, než soukromým tryskáčem.

Manželé za výhru později koupili i sedmiakrový les, aby ho uchránili před údajně zlořádskými developery.

Protančené střevíce

Obří rezidence, nové auťáky i drahé klenoty si pořídili Greta a Tony Doddovi, když v roce 2005 vyhráli asi 69 milionů korun. Život jim ale změnilo něco úplně jiného. Oba jsou totiž vášniví tanečníci, co by nejradši vymetli všechny plesy v okolí. V tom jim ale bránila nemocná kolena, kvůli kterým musel dokonce Tony skončit v práci.

Výhra v loterii ale situaci změnila a Doddovi si svá nemocná kolena nechali na soukromé klinice vyměnit za umělá. 1,169 milionů korun, které za operace zaplatili, byly podle jejich slov nejlépe investovanými penězi jejich života.

Zdroje: Mirror, Daily Record, The Northern Echo, Telegraph, Daily Mail

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články