25. září 2018

Pořiďte si psa. Třeba vám pomůže vyhrát miliony

Domácí mazlíčci nám přinášejí spoustu radostí. Víte ale, že se díky nim také vyhrává v loterii? Američan, kterému jeho pes zajistil výhru 10 milionů dolarů (219,9 milionů korun), by tuhle pravdu jistě podepsal všemi deseti.

Třiasedmdesátiletý Dale Farrand zástupcům newyorské loterie prozradil, že by toho dne do obchodu nejspíš nikdy nejel. Pak ale zjistil, že jeho čtyřnohému kamarádovi Bootsovi došly pamlsky, a tak se do auta nakonec rozhodl usednout.

Radost pro psa i pro páníčka

Když mu prodavač sušené maso markoval, pan Farrand si na kase všiml stíracího losu Cash Spectacular. Stál sice třicet dolarů (asi 660 korun), on si ale řekl, že když dělá radost Bootsovi, může si užít trochu zábavy i on. A los si koupil.

Hned, jak si sedl zpět do auta, začal stírat, a už za chvilku málem dostal infarkt. To když se ukázalo, že v ruce drží tiket s hlavní výhrou, která není o nic menší částka než deset milionů dolarů.

Když se uklidnil, urychleně dojel zpátky domů. „Chtěl jsem, aby los zkontrolovala ještě manželka, protože jsem si říkal, že jsem se určitě přehlédl a možná nevyhrál vůbec nic,” řekl zástupcům loterie Dale Farrand.

Výhra pomůže s hypotékou i spokojeným důchodem

I jeho manželka ale seznala, že je hlavní výhra skutečně jejich, a tak se už pár dní nato přihlásili coby šťastní výherci. Celých deset milionů ale bohužel nezískali; po zdanění jim zbylo 6,7 milionů dolarů (147 milionů korun).

Za výhru manželé plánují splatit hypotéku, vylepšit si dům a finančně zajistit své děti a vnoučata. A myslet budou i na sebe: oba plánují, že si v důchodu začnou konečně pořádně užívat, a to samozřejmě společně s Bootsem. Ten možná odteď nebude dostávat sušené maso jen jako pamlsky, nýbrž coby hlavní chod.

Na dražší losy se vyhrává víc

Pravidlo, že s dražšími losy se vyhrává víc, neplatí jen v Americe, ale i u nás. Zatímco za losy za pár korun můžete většinou vyhrát jenom tisícovky, výhry z dražších tiketů jdou do milionů.

Nejlepší nabídku má Sazka. V Briliantech a Královské výhře může jeden šťastlivec získat hned patnáct milionů. Konkurencí může být pro Sazku snad jen Tipsport a jejich 20x více, kde se hraje o třináct milionů. U Play Games je nejvyšší výhra pět milionů a setřít si ji můžete hned na dvou losech. Jde o VIP milionáře a Zlatou trefu.

Zdroj: New York Post, autor fotografie: Alex Blăjan, Unsplash

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články