23. září 2018

Sázka na skupinovou sázku vydělala dělníkům 34,5 milionů

Každý ze šestnácti chlapíků, kteří pracují na stavbě nedaleko Sydney, přispěl na společný tiket 10 australský dolarů (asi 157 korun). Losování na začátku září jim pak vyneslo 2,2 milionů dolarů, tedy 34 534 000 korun.

Když se po stavbě zpráva o snové výhře začala šířit, ne všichni z ní skákali nadšením. Dva kolegové totiž na sázenku peníze nedali. Místo číselné hry se rozhodli investovat do svých žaludků a za ušetřené peníze si k obědu koupili hamburger.

Na výhru si počkali “celé” tři týdny

Skupina sázkařů z tamní stavby přitom loterii nehraje dlouho. Společně si poprvé vsadili teprve před pár týdny, když se jackpot australské loterie vyšplhal na sto milionů dolarů (1,569 miliard).

Tehdy za kolegy přišel vášnivý hráč David Young, který je přesvědčil, že je společná sázka dobrý nápad. Dohromady pak vytvořili hráčský syndikát.

Jde o skupinu hráčů, která na jednotlivé tikety přispívá rovným dílem a rovným dílem si dělí i případné výhry. Syndikáty jsou populární nejen v Austrálii, ale třeba i v USA nebo Velké Británii.

Australskému syndikátu stavebních dělníků ze Sydney ale výhra téměř protekla mezi prsty. Na vině byl právě jejich „kapitán” David Young. Ten místní televizi 9News přiznal, že tiket málem nestihl koupit, když usnul po práci a trafika mu skoro zavřela.

35 milionů, co málem skončilo v koši

Tím ale šokující přiznání vykutáleného sázkového předáka rozhodně nekončí. Tiket ve své kapse sice měl, nicméně ho skoro vyhodil. To když ho nejspíš jenom jedním okem zkontroloval přes internet a myslel si, že nevyhráli.

Nakonec to ale Youngovi nedalo a sázenku donesl do obchodu, aby ji prodavač projel přes terminál. Až tam zjistil, že jim za uhodnutá čísla skutečně náleží královská odměna.

Když se o výhře dozvěděli i ostatní hráči, propukla na stavbě obří radost. Aby ne, každý z nich si na konto připíše asi 2,2 miliony korun.

Jak už to tak bývá, vedle oslav si bodří Australani nezapomněli tak trochu utahovat ze svých kolegů, kteří si nevsadili. „Myslím, že odteď už nikdy nebudou přemýšlet žaludkem a začnou se spoléhat na svoji hlavu. Anebo se z nich možná rovnou stanou vegetariáni,” dodal na závěr se smíchem David Young.

Díky apce si u nás vsadíte i zkontrolujete tiket online

V Austrálii možná musí běhat do trafiky, aby si tam koupili tiket nebo zkontrolovali tažená čísla, u nás nic takového ale není potřeba. Třeba Sportku a další hry Sazky si můžete vsadit online anebo přes mobilní aplikaci.

Ta je dostupná pro systémy Android i iOS a nás na ní nejvíc baví, jak jednoduše si přes ni zkontrolujete, jestli jste vyhráli. Apku stahujte na tomto odkazu.

Zdroj: News, 9News

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články