25. srpna 2018

Prodavač manželskému páru roztrhl tiket s výhrou 1,7 miliardy

Britský manželský pár v důchodu musel před loterijní společností prokázat svoji identitu, aby si mohl vyzvednout rekordní výhru ve výši 57,9 milionů liber (1,663 miliard korun).

Sedmašedesátiletý Skot Fred Higgins se po cestě na nákup potravin zastavil v trafice, aby si ověřil, jestli mu tentokrát loterie přinesla štěstí. „Podal jsem mladému prodavači tiket, co jsem si vsadil minulý týden, a on ho pro kontrolu strčil do terminálu,” popisuje Bob začátek celé vítězné peripetie.

Prodavač výherní tiket roztrhl a hodil do koše

„Prodavač chvíli počkal, pak vyndal lístek z terminálu, bez zájmu mi oznámil, že jsem nevyhrál, vzal ho, roztrhl vejpůl a hodil do koše,” pokračuje bodrý Skot. „Jenomže potom začal terminál hrát slavnostní fanfáru a ten mladík úplně zbledl v obličeji. Obě půlky tiketu rychle vyndal z koše a podal mi je do ruky s tím, že mám kontaktovat loterní společnost,” konstatuje Bob Higgins.

Protože terminál prodavači ani Bobovi neřekl, jak vysoká je výhra, Bob na nákup potravin, na který původně vyrazil, zapomněl, otočil se na podpatku a rozjel se zpátky domů. Když dorazil, jeho manželka Lesley zrovna spala, a tak šel sázenku zkontrolovat sám.

Vsazená čísla ale Bob do internetového formuláře zadal nesprávně, a tak si zpočátku myslel, že vyhrál “jen” 5,79 milionů liber. Na to, aby Lesley vzbudil, mu to nepřišlo jako dostatečně vysoká částka, a tak ji nechal spát.

Manželé nevyhráli 5,79 milionů liber, ale 57,9 milionů

Když se konečně vzbudila, podal jí roztržený tiket a řekl jí, že vyhráli a ať si sama zkontroluje kolik. „Lesley najednou začala z vedlejšího pokoje, kde máme počítač, křičet nadšením. Čísla totiž narozdíl ode mě zadala správně. Zjistila, že už brzy budeme bohatší o 57,9 milionů liber,” směje se při vzpomínce Bob.

Protože byl tiket roztržený, museli se manželé před převzetím výhry prokázat svými pasy. Loterní společnost navíc do trafiky poslala zaměstnance ochranky, kteří na kamerových záznamech ověřili, že se vše s roztržením tiketu stalo přesně tak, jak Higginsovi popsali. Pak už převzetí výhry nic nebránilo.

Bob a Lesley nyní přemýšlejí, jak s výhrou naloží. Jedno je ale jisté. Protože oba rádi cestují, na tento jejich koníček část výhry určitě poputuje. „Zamilovali jsme se do maltského ostrova Gozo. Bylo to první místo, které padlo, když jsme přemýšleli, kam se ze studeného Skotska na stará kolena odstěhujeme,” podotýká Bob.

„Po tom, co jsme začali pokukovat i po Francii a Barbadosu, jsme se shodli, že budeme nejdřív chvilku cestovat a poznávat, než se rozhodneme, kam přesídlíme,” uzavírá nový britský multimilionář Bob Higgins.

S aplikací Sazky chybu při přepisování číslic neuděláte

Co si budeme povídat, Bobovi se ani moc nedivíme, že při přepisování čísel do internetového formuláře udělal chybu. Pokud si vsadíte například plný tiket Sportky spolu se Šancí, musíte správně přepsat hned 66 číslic. Jedna drobná chybička vás může připravit o miliony.

Možným chybám v přepisu dokáže velmi dobře zabránit mobilní aplikace od Sazky. Díky ní se vám nikdy nestane, že byste čísla opsali špatně. Protože navíc celý tiket jednoduše naskenujete s pomocí fotoaparátu na mobilu, ušetříte s přepisováním čísel spoustu času. A pokud chcete, můžete si přes aplikaci také vsadit.

Mobilní aplikace Sazky je dostupná pro operační systémy Android a iOS a stáhnout si ji můžete na tomto odkazu.

Zdroj: Nine

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články