22. srpna 2018

Skupinová sázka přinesla 11 hráčům pohádkových 12,24 miliard

Před pár týdny dosáhl jackpot kalifornské loterie svého historického rekordu 543 milionů dolarů. Pro Rolanda Reyese tak nebylo těžké přesvědčit svých deset kolegů, aby každý z nich přispěl dvěma dolary (45 korun) a společně si koupili tiket.

Zaměstnanci a zaměstnankyně finančního oddělení tamní firmy Wells Fargo, kterým je mezi jednadvaceti a šedesáti lety, za sebe nechali čísla vybrat terminál. A ten jim přinesl neuvěřitelné štěstí.

Jeden tiket přinesl výhru 543 milionů dolarů

Už za pár dní zjistili, že zrovna oni největší kalifornský jackpot dobyli. Celkově vyhráli 543 milionů dolarů (12,24 miliard korun), každý z nich si tak přišel na v přepočtu 1,113 miliard korun před zdaněním.

Skupina jedenácti výherců byla tak nadšená, že se o jackpot přišla přihlásit hned druhý den po slosování. „Pokud jsem vyhrál já, tak může vyhrát úplně kdokoliv,” řekl mluvčí skupiny hráčů Ronald Reyes.

S výhrou prý chtějí naložit s rozumem, a tak se chystají splatit své hypotéky i jiné úvěry, zaplatit studia dětem nebo přispět členům rodiny na podnikání. A samozřejmě cestovat a poznávat svět.

Skupinové sázky jsou ve Spojených státech velmi populární. Třeba v roce 2016 si dvacet spolupracovníků z autodílny z Tennessee koupilo společný tiket, který jim přinesl jackpot ve výši 421 milionů dolarů (9,497 miliard korun).

Systémová sázka zvýší šanci na výhru až 500x

Hromadné sázky jsou stále populárnější i u nás - zvlášť, když se výhra vyšplhá vysoko. Důvodem je skutečnost, že pokud sází větší kolektiv, často dosáhne na systémovou sázku. Ta sice může být o dost dražší, než „obyčejný” plný tiket, třeba šanci na výhru ve Sportce ale zvyšuje až 500x.

Při systémové sázce volíte mezi 7 a 15 vlastními čísly a počítač pak za vás dopočítá všechny možné kombinace, které lze sestavit. Pokud zvolíte všech 15, pak vám systémová sázka pořádně provětrá peněženku. při ceně 20 Kč za jeden sloupec za ní totiž zaplatíte 10 010 korun. Hodí se tedy hlavně pro větší kolektivy.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články