12. srpna 2018

Neuhodnete, kam si výherce 226 milionů schoval svůj šťastný tiket!

Kdybyste vyhráli stovky milionů v loterii, víte, kam byste si ukryli tiket, který z vás už brzy udělá boháče? Jihoafričan prozradil nejen své tajné místo, ale svěřil se i s tipy, jak vyhrát.

Sejf, peněženka, taška nebo pracovní kufřík, truhlička s cennostmi, ale i příborník nebo přímo pod polštář. Jihoafričan Thabo, který právě vyhrál v tamní loterii 145 milionů randů (asi 226,5 milionů korun), ale všechny předchozí úkryty strčí hravě do kapsy.

Schovka za 226 milionů

„Tiket jsem tam ukryl hned potom, co jsem zjistil, že jsem vyhrál. Říkal jsem si, že kdyby třeba v noci přišli zloději, zrovna tady by bohatství asi nehledali,” vysvětloval Thabo. A kde tedy tiket schoval? Loterní společnosti řekl, že si svoji vítěznou sázenku neschoval nikde jinde než… ve své ponožce!

Tím ale ponožková sága rozhodně neskončila - tiket si tam totiž nechal ještě další den. „Bál jsem se, že by se mi mohla stát dopravní nehoda. Pořád někde čtete, jak při nehodách lidé ztrácejí peněženky i doklady, tak jsem si říkal, že když si sázenku nechám v ponožce, bude jisté, že se mi s ní nic nestane,” popisoval výherce.

Inspirace ve snech

Je sice otázka, v jakém stavu byl, ale Thabovi se tiket nakonec podařilo dostat do centrály loterijní společnosti. Když si spolu se svojí třicetiletou manželkou Lynette výhru vyzvedávali, Thabo prozradil, jak si svá šťastná čísla vybíral.

„Nechávám se vést svými sny,” oznámil excentrický výherce. O chvíli později myšlenku ale rozvedl. Výjevům, o kterých se mu zdá, přisuzuje různá čísla. Pokud třeba vidí ve snu mrtvé lidi, znamenají pro něj číslo čtyři.

Chvíli předtím, než si šel vsadit, se mu zdálo o rvačce, při níž byl jeden muž zavražděný. Proto neváhal a právě čtyřku na tiketu zaškrtl.

Dají výpověď a začnou podnikat

O tom, jak s výhrou naloží, už mají Thabo i Lynette zcela jasno. Thabo má hned několik dobrých nápadů, a tak plánuje, že začne podnikat. Oba také opustí svá stávající zaměstnání. A chtějí pomoci členům své rodiny.

„Členům rodiny spíš přispějeme na studium, podnikání nebo jim založíme důchodové spoření. Budeme se prostě řídit příslovím, že když dáš člověku rybu, nasytíš ho na jeden den. Pokud ho ale naučíš rybařit, dáš mu obživu ho na celý život,” zamýšlí se Thabo.

A jaká je jeho rada na závěr, jak vyhrát v loterii? Kromě inspirace sny Jihoafričan říká, že jediným klíčem, jak vyhrát, je nepřestávat pokoušet vlastní štěstěnu.

Jak jste na tom vy, pokoušíte štěstí pravidelně? Na konci léta je díky Sportce šance na výhru skutečně vysoká. Sazka před pár dny spustila doplňkovou hru Stokrát 2 miliony, kde z každého slosování vzejde hned pět nových dvoumilionářů.

Tiket si můžete podat online nebo na některém z tisíců míst po celé republice. To nejbližší najdete na mapě na tomto odkazu.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články