30. července 2018

Vyhráli jste obří sumu? Výherce loterie radí, jak o peníze nepřijít

Velkou sumu v loterii jsme zatím nevyhráli, ale představovat si, jaké by to bylo, není žádný hřích. Proto se taky budou určitě hodit rady, co dělat, abyste o své peníze nepřišli dřív, než se stačíte otočit.

Tentokrát vám přinášíme autentickou zkušenost bývalého britského multimilionáře Lee Ryana. Ten v roce 1995 vyhrál 6 527 880 liber (víc než 188,5 milionu korun). Jeden čas měl pak všechno - pohádkovou vilu, vrtulník, snové káry i motorky. Jak se to tak ale občas stane, vinou mnoha špatných rozhodnutí a ještě horších investičních záměrů skončil až na ulici. Už jsme o jeho příběhu psali.

Přečtěte si celý příběh o Lee Ryanovi

 

Lee Ryan se ale dokázal zázračně dostat zase zpátky do normálního života a pro budoucí milionáře má šest rad, jak o své bohatství nepřijít.

1. Naučte se říkat ne. Vždycky myslete na to, že to jsou jen a jen vaše peníze, které jste vyhráli.

2. Jestli to neumíte, naučte se odlišovat vychytralé známé od opravdových přátel, kterým na vás záleží.

3. Hned, jak vyhrajete, odjeďte aspoň na čtrnáct dní na dovolenou do zahraničí. Nejen, že si tu můžete pečlivě promyslet svoji budoucí strategii, jak s penězi naložíte, hlavně si ale můžete užít první doušky své výhry.

4. Pokud si budete chtít později připadat jako grant z hollywoodského filmu a pořídíte si šekovou knížku, do kolonky „částka” vždycky pište číslice co největším písmem. Nestane se vám tak, že by si někdo za vámi zamýšlenou částku dopsal nějaké nuly navíc. Leemu se to prý stalo několikrát.

5. Rychlé auťáky jsou logickou volbou každého chlapa, který se stane multimilionářem. Nákup si ale pečlivě promyslete. Luxusní auto za miliony k vám přivede nežádanou pozornost gangsterů (Leemu takto podpálili jeho Ferrari za miliony). Hned, jak auto koupíte a poprvé do něj sednete, ztratí velkou část své původní hodnoty.

6. Peníze dávejte nejbližším po částech, nikdy ne najednou. Když někomu darujete třeba milion v jedné splátce, ochudíte se o spoustu přízně a pozornosti, kterou by vám dotyčný v případě výplaty po částech věnoval.

Zdroj: The Sun

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články