23. července 2018

3 příběhy výherců, kterým stírací losy přinesly pohádkové bohatství

Šest milionů i přes 450 milionů korun - tolik se podařilo vyhrát dvěma hrdinům a jedné hrdince z příběhů níže. Anebo také ztratit tikety s výhrou přes dva miliony korun. Štěstěna je zkrátka někdy nevyzpytatelná.

Stírací losy mají své výhody. Hlavně proto, že se dozvíme okamžitě, jestli jsme vyhráli, nebo ne. Nemusíme čekat na slosování, tiket setřeme a je jasno. V redakci vyhráváme celkem často, na následující příběhy šťastlivců, kteří díky losům vyhráli miliony dolarů, ale zatím bohužel nemáme.

Štěstí chodí po třech

Christopher Kaelin vyhrál přes 6 milionů korun.Christopher Kaelin vyhrál přes 6 milionů korun.

V dubnu 2014 si šel Christopher Kaelin z Chicaga koupit stírací los. Když chvíli nato seškrábal fólii, zjistil, že vyhrál 25 tisíc dolarů (asi 557 tisíc korun). Kaelin, který o sobě říká, že je pouze občasným hráčem, se své štěstí rozhodl oslavit večeří se snoubenkou. Po cestě si ještě koupil další los. A znovu vyhrál, tentokrát tisíc dolarů.

O pár dní později zamířil Kaelin do stejného obchodu, kde získal svůj první los, a opatřil si další. Setřel ho až v práci a vyhrál dalších 25 tisíc dolarů. Když ale tiket donesl do obchodu, obsluha mu po kontrole v terminálu řekla, že 25 tisíc bohužel nevyhrál. Vyhrál totiž rovnou 250 tisíc dolarů! Během několika dnů si tak Christopher díky stíracím losům přišel na 276 tisíc dolarů (zhruba 6,1 milionů korun).

Statistika nuda je

Joan Gintherová dokázala ve stíracích losech vyhrát víc než 450 milionů korun.Joan Gintherová dokázala ve stíracích losech vyhrát víc než 450 milionů korun.

Občas se o ní říká, že když rozdávali štěstí, stála Joan Gintherová v řadě jako úplně první. Výhry ze stíracích losů v řádech milionů dolarů si dokázala odnést hned čtyřikrát. V roce 1993 si nejdřív setřela 5,3 milionů, o deset let později to byly dva miliony a k těm pak ještě přidala výhry tři miliony a deset milionů. Joan Gintherová tak vyhrála celkem 20,3 milionů dolarů (více než 450 milionů korun).

Možná se ptáte, jaká je pravděpodobnost, že někdo vyhraje přes 20 milionů dolarů hned na čtyřech různých stíracích losech. Statistici to již spočítali, a je to jedna ku osmnácti kvadrilionům (tedy na začátku číslo 18 a za ním hned 24 nul). Pro představu - odhaduje se, že je ve vesmíru jeden kvadrilion hvězd nebo na Zemi jeden kvadrilion zrníček písku.

Pravděpodobnost pak možná určili přímo kolegové Joan, i ona má totiž vysokoškolský diplom ze statistiky, a to přímo z univerzity ve Stanfordu. Spočítat si, který los je výherní, je prý možné stejně jako odhadnout, v jakém obchodě se bude tento tiket prodávat. Možná proto si Joan pro své výherní losy jezdí zásadně do obchodu v texaském městě Bishop, kde se narodila.

Dva miliony v popelnici

Roztržitost stála Walida Aboroomiho přes dva miliony korun.Roztržitost stála Walida Aboroomiho přes dva miliony korun.

Tento příběh velmi dobře ukazuje, že i štěstěna umí ukazovat vztyčené prostředníčky. Hlavním aktérem je Američan Walid Aboroomi. V roce 2004 si koupil los, na který si setřel půl milionu dolarů. V následujícím roce vyhrál opět díky stíracímu losu další milion dolarů a o další rok později vyhrál ještě 71 a následně 100 tisíc. Během tří let tak svůj majetek rozšířil o 1,671 milionů dolarů (asi 37,2 milionů korun).

Zajímavé to ale začíná být až o pár let později, přesně v roce 2015. Jednoho dne po cestě do supermarketu se mu opakovaně zjevila tři čísla:  1, 5 a 7. Viděl je, když kontroloval hodiny v 7:15, a byly i na espézetce auta před ním. Pro samotného Aboroomiho jsou to velmi významná čísla, narodil se totiž 15. července.

Američan proto neváhal a zamířil do nejbližšího obchodu, kde si s touto trojkombinací vsadil v tamní loterii, a to hned 184 tiketů. Hlavní výhru mu sice nepřinesly, číslice 1, 5 a 7 ale byly vylosované na výhru 500 dolarů. Hráč tak vyhrál 92 tisíc dolarů (přes dva miliony korun). Problém ale byl, že Aboroomi podle svých slov všechny své tikety poztrácel, a protože je do dnešního dne nenašel, o výhru se nemohl přihlásil. Tikety s dvoumilionovou výhrou podle něj nejspíš skončily s dalším odpadem v popelnici.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články