04. července 2018

Gangster za mřížemi vyhrál 32 milionů

Jak se ukazuje, štěstěna je občas slepá. Významný člen motorkářského gangu Hells Angels Reginald "Reg” Roberts je šťastným výhercem místní loterie. Podařilo se mu totiž uhodnout všechna čísla, a tak získal jackpot 1,33 milionů australských dolarů, tedy 32,4 milionů korun.


Informace o výhře přišla nedlouho poté, co byl zadržen a obviněn z účasti na pašování drog v hodnotě skoro pěti miliard korun. Nyní ve vězení čeká na soud.

Řidič kamionů s 313 kilogramy metamfetaminu

Čtyřiašedesátiletý Roberts má v kolonce zaměstnání zapsáno "řidič kamionů" a v době, kdy vyhrál, byl v osobním bankrotu. Pokud si ale myslíte, že získanou částku využil na umoření dluhu, pletete se. Pár dnů poté, co obávanému motorkáři přišly peníze na účet, z něj jako mávnutím kouzelného proutku zmizely neznámo kam.

Reginald Roberts byl chycen letos v únoru, když se u něj našlo 313 kilogramů čistého metamfetaminu. Roberts ho ukrýval v útrobách jeřábu, který zrovna převážel na nákladní lodi do australského města Adelaide. Tamní policie poté operaci Almanon, při které byl zadržen, označila jako vůbec největší, co se dovozu čistého metamfetaminu do Austrálie týče.

Podvodník od přírody

Roberts vyhlásil osobní bankrot v roce 2015 a letos mu také končí tříleté období, které je nutné k úplnému oddlužení. Paradoxní přitom je, že částka, kterou vyhrál v loterii, je téměř stejná jako ta, kvůli které zbankrotoval.

Svůj dluh si člen Hells Angels také nezpůsobil vinou špatných investic. V roce 2015 byl přistižen a následně usvědčen z toho, že plánuje podvod s naftou. Místní úřady vyčíslily, že svou činností obral stát v přepočtu asi o 25 milionů korun.

Za podvod ale tehdy odsouzen nebyl. Berní úřad dal daňový únik na vrub jedné z finančních společností, která patří místnímu bossovi Hells Angels Peterovi „Skitzo” Hewatovi. Předpokládá se však, že Roberts společnost pod falešným jménem řídil.

Zdroj: stuff.co.nz

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články