25. června 2018

Servírka dostala spropitné 3 miliony dolarů. Ano, opravdu!

V hlavní roli následujícího příběhu je loterie a také jeden čestný policajt, který držel slovo. A je tu i jedna servírka, která díky tomu získala v přepočtu přes 66 milionů korun. Zdá se vám to jako z pohádky? V Hollywoodu na to měli stejný názor, a tak o tom natočili film s Nicholasem Cagem a Jane Fondovou.

Snímek se jmenuje Může se to stát i vám a v kinech byl v devadesátých letech. Náš příběh je ale ještě o deset let starší. Psal se rok 1984 a newyorský policajt Bob Cunningham si šel jako obvykle dát oběd do své oblíbené pizzerie nedaleko stanice.

Půlka tiketu do loterie místo spropitného

Stejně jako jindy, i tentokrát ho obsluhovala servírka Phyllis Penzová, se kterou se znal už zhruba patnáct let. Když došlo na placení, Bob zjistil, že na útratu sice má, ale na spropitné mu už peníze nezbyly.

„Prostě se mě zeptal, jestli si spolu nezkusíme koupit tiket. On ho zaplatí, a když vyhrajeme, o peníze se rovným dílem podělíme,” vzpomínala servírka pro magazín Entertainment Weekly.

Proto spolu zašli do nedalekého obchodu a vsadili si. Každý vybral svá tři šťastná čísla ze šesti. Bob pak se zakoupeným tiketem odešel zpátky na stanici a Phyllis zamířila mezi zákazníky pizzerie. A na celou událost skoro okamžitě zapomněla.

„O tom, že se rozdělím, jsem nepochyboval ani minutu.”

Jednou ráno připravovala restauraci na otevření, když zazvonil telefon. Na druhém konci byl Bob. Za pár chvil jí prozradil, že měli obří štěstí. Na tiket, který si spolu vsadili, totiž vyhráli jmění, celých šest milionů dolarů (téměř 133 milionů korun).

„Nejdřív mi problesklo hlavou, že je Bob skvělý chlap, takže si to vážně zaslouží. A že bych se vlastně ani moc nedivila, kdyby si svůj slib rozmyslel,” přiznala později Phyllis.

To se ale v Bobovi šeredně spletla. „O tom, že dodržím slovo a s Phyllis se v případě, že vyhrajeme, rozdělím napůl, jsem nepochyboval ani minutu,” prohlásil v magazínu Entertainment Weekly policajt Bob Cunningham. A tak se i stalo.

…A žili šťastně zaslouženým milionářským životem

Příběh zaujal i americké filmové tvůrce, a tak vznikl snímek Může se to stát i vám. I když ale vychází ze skutečným událostí, s realitou si v Hollywoodu trochu pohráli.

Zatímco Nicholas Cage se do Jane Fondové zamiluje a pokud je smrt nerozdělila, žili spolu šťastně až dodnes, ve skutečnosti k ničemu takovému nedošlo. I přes obří výhru zůstal Bob se svojí manželkou a s Phyllis je pojilo a pojí „jen” přátelství.

Phyllis si také nekoupila pizzerii, ve které pracovala. „V jednu chvíli jsem přemýšlela, že bych si vlastní restauraci otevřela, jako servírka jsem ale pracovala 27 let, takže jsem si nakonec řekla, že si zasloužím odpočinek,” řekla v rozhovoru. Ta si teď, stejně jako policajt Bob, užívá spokojeného milionářského nicnedělání.

Ještě víc, než Bob s Phyllis v roce 1984 vyhráli, je nyní ve Sportce, více jak 226 milionů korun. Jestli i vy toužíte po milionářském rentiérství, vsadit si můžete na pár kliků online a pak se už těšit, že se třeba tentokrát usměje štěstí právě na vás.

Podívejte se na trailer k filmu Může se to stát i vám.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články