24. června 2018

Našel tiket s výhrou 22 milionů. Místo zbohatnutí ho poctivě vrátil

S poctivostí nejdál dojdeš, říká se. Amerického prodavače ze státu Kansas určitě hřeje dobrý pocit, že udělal správnou věc, když roztržitému zákazníkovi vrátil výherní los. Kvůli svému dobrému vychování je ale o 22 milionů chudší.

Jestli jste už někdy našli na ulici zapomenutou a ztracenou peněženku, která byla naditá penězi, jistě víte, že už jen představa, že byste mohli být o takový balík peněz bohatší, byla pořádně vzrušující. My ale samozřejmě víme, že jste peněženku hned poté odevzdali do ztrát a nálezů, aby se mohla vrátit k původnímu majiteli.

Po kontrole třetího tiketu spadla prodavači brada: byla na něm výhra 22 milionů

Podobně se zachoval i americký prodavač Kal Patel, který obsluhuje zákazníky na benzínové pumpě v kansaském městě Salina. Před pár týdny přišel do obchodu dlouholetý zákazník, který dal Kalovi zkontrolovat hned tři tikety tamní loterie.

Potom, co prodavač terminálem projel první dva, kde žádná výhra nebyla, ztratil zákazník buď zájem, nebo byl prostě roztržitý a z obchodu odešel. Když Kal Patel o pár chvil později zkontroloval i třetí tiket, spadla mu brada: byla na něm fantastická výhra jeden milion dolarů (necelých 22 milionů korun).

Když se Kal trochu uklidnil, samozřejmě i jeho napadlo, že by si tiket nechal a mohl by tak kompletně změnit svůj život.

Kvůli karmě je prodavač o 22 milionů chudší

„Nechat si jeden milion dolarů, to by asi napadlo úplně každého, já jsem ale rád, že jsem se zachoval, jak jsem se zachoval. Věřím na karmu. Pokud uděláte něco dobrého, dřív nebo později se vám to vrátí,” řekl poctivý prodavač.

Proto neváhal a sedl do auta, aby majitele sázenky našel. Napoprvé to ale nevyšlo. „Zákazník k nám chodil docela často už asi deset let, a tak jsem věděl, že musí bydlet nedaleko. I proto jsem to po prvním neúspěchu nevzdal,” popsal hledání roztržitého majitele výherního losu prodavač z benzínky.

„Když zjistili, že zapomněli milion dolarů, začaly se jim klepat ruce.”

Napodruhé už měl větší úspěch. A jaká byla reakce, když tiket původnímu majiteli předával? „Když jsem zákazníka spolu s jeho manželkou konečně našel, přišel jsem k nim a řekl jim, že v obchodě zapomněli tiket s výhrou jeden milion dolarů. Nebyli schopní slova a začaly se jim třást ruce,” usmívá se Kal.

I on ale úplně zkrátka nepřišel. Jeho činu si všimla tamní organizace, která odměňuje dobré skutky, a její zástupci Kalovi Patelovi předali jako poděkování šek ve výši 1 200 dolarů (asi 26 tisíc korun). 22 milionů to sice není, kromě dobrého pocitu ale může Kal odjet třeba na hezkou dovolenou.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články