23. června 2018

Hádky, soudy a dokonce smrt. 4 příběhy výherců, co špatně dopadli

Vyhráli jste v loterii? Gratulujeme, že vám právě začíná nový život. Buďte ale pořádně na pozoru. Jsou i tací, kteří vám výhru rozhodně přát nebudou a už teď osnují plány, jak vás o ni připravit. Anebo vás možná stihne smůla. Tady jsou čtyři příběhy lidí, kteří vyhráli v loterii a špatně potom dopadli.

Důchodce v soudní síni

Třiaosmdesátiletý muž zažaloval svoji manželku, dvě dcery i jejich partnery. Učinil tak poté, co se důchodkyně v roce 2008 přihlásila o výhru 3,5 milionů dolarů (76 milionů korun), kterou údajně vyhrála v tamní loterii. Záhy však žena podepsala rozvodové papíry.

Držitelem tiketu byl ale její manžel a jako důkaz, že je bývalý tesař v právu, zveřejnil na internetu fotku z bezpečnostní kamery s časovým kódem. Ta jasně dokazovala, že to byl právě on, kdo výherní tiket koupil.

Smrt si říká kanadská loterie

Nejdřív obrovské štěstí, pak ještě větší smůla. Krátce na to, co Kanaďan Lucien Nault (77) vyhrál 16,9 milionů kanadských dolarů (asi 285 milionů korun), si na něj karma pořádně posvítila.

Kanaďan si za výhru postavil opulentní bazén, ve kterém se pak utopila jeho snacha. Tím to ale nekončí: o pár týdnů později auto srazilo jeho syna, který honil zaběhnutého psa. Byl na místě mrtvý. Celý příběh korunovala Naultova manželka, která ho opustila.

Vyhoďme je z kola ven

Hromadné sázky jsou v zahraničí velmi populární, což dokazuje i zatím poslední výhra v Eurojackpotu, kterou získal kolektiv finských zaměstnanců. Dejte si ale pozor, s kým sázky podáváte, podobně jako v případě pracovníků call-centra Bell Canada. Tam devět zaměstnanců zažalovalo zbývajících devatenáct kolegů.

Důvod byl prostý: devatenáct členů totiž neinformovalo zbytek, že je vyloučili z hromadného sázení. Jaké pak bylo překvapení vyloučených, když se většina začala v lednu 2011 chlubit výhrou 50 milionů dolarů (842 milionů korun). Soud dal menšině o dva roky později za pravdu a hamižná většina se nakonec musela rozdělit.

Neštěstí ve štěstí

Splatit dluhy, koupit si nové auto a navštívit konečně doktora, to byly plány Donalda Sevastana. Svěřil se s nimi zástupcům newyorské loterie, od kterých si přebíral výhru 1 milion dolarů (asi 22 milionů korun) ze stíracího losu.

Právě poslední přání se Američanovi, který dlouhá léta nevlastnil zdravotní pojištění, stalo osudným. Lékaři mu totiž objevili rakovinu ve čtvrtém stádiu a necelý měsíc poté, co Donald Sevastana vyhrál milion dolarů, zemřel.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články