06. června 2018

Řidič Uberu dostal los místo spropitného. Celkem vyhrál přes 3,5 milionu

Neobvyklé spropitné dostal řidič alternativní taxislužby Uber z města Lakewood v americkém Coloradu. Po skončení jízdy mu klient místo několika dolarů daroval stírací los. Ten se později ukázal jako výherní a nastartoval řidičovu loterijní „dráhu”.

Z pár stovek na několik milionů

Jak James P. sdělil loterijní společnosti Colorado Lottery, do doby, než dostal los „darem”, nikdy nestíral ani nehrál jiné číselné hry.

Na stírací los, který získal náhodou, se ale minci z kapsy vytáhnout rozhodl. A štěstí, i když malé, měl hned napoprvé - setřel si 30 dolarů (asi 640 korun).

Podobně jako mnoho z nás, i James se výhru rozhodl investovat do dalších losů. Pokračoval v drobných výhrách i dalších nákupech po dobu zhruba šesti týdnů.

Štěstí šel naproti a narazil do něj velmi rychle. Před pár týdny koupil další los, setřel ho a pod silikonovou fólií našel hlavní výhru ve výši 140 tisíc dolarů (zhruba 3,568 milionů korun)!

Výhru rozdělí mezi rodiče a své auto

Když si James P. výhru přebíral, společnosti Colorado Lottery prozradil, jak s miliony naloží.

„Velkou část peněz dám svým rodičům, kteří mi v minulosti často pomáhali z finančních problémů,” svěřil se James. „A protože nejen díky řízení pro Uber mám opravdu rád své auto, plánuji také, jak si ho vylepším,” dodal.

Jiné změny ale výherce skvělé sumy neplánuje. Pro Uber bude nadále pracovat, už jen proto, aby zákazníkovi, který mu stírací los věnoval, mohl poděkovat.

„Moc se mi nestává, že bych jednoho zákazníka vozil opakovaně. Toho, který mi dal los místo spropitného, jsem ale vezl několikrát. Od té doby, co jsem vyhrál, jsem na něj už ale bohužel nenarazil. Proto doufám, že ho snad brzy potkám, rád bych mu osobně poděkoval,” vysvětloval James televizi KDAF.

Miliony ze stíracích losů vyhrávají i Češi

Obrovské jackpoty slibují i stírací losy v Česku. Třeba s losem VIP Milionář od Play Games můžete vyhrát až 5 milionů. S losem 20x více od Tipsportu si zahrajete dokonce o 13 milionů.

Sazka pak nabízí 15 losů, které si můžete setřít online, s nejvyšší výhrou 6 milionů korun v případě losu eCash 150.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články