30. března 2018

K osmnáctinám si koupila svůj první los. Vyhrála rentu 16 tisíc týdně do konce života

Jedna láhev šampaňského a k tomu vůbec první stírací los, který si za svůj život koupila, tak se mladá žena rozhodla oslavit vstup do dospělosti. Po setření se asi nestačila divit, když zjistila, že vyhrála hlavní cenu ve výši skoro 16 milionů korun!

Výhra padla u kanadské loterijní společnosti Lotto Quebec a šťastnou výherkyní je pak náctiletá Charlie Lagardová. V jejím případě ale rozhodně neplatí přísloví, že je mládí pošetilé. Krátce nato, co se o své výhře dozvěděla, totiž zamířila za finančním poradcem. Ten jí doporučil, aby si výhru ve výši 1 milion kanadských dolarů nevybrala naráz, nýbrž ve formě renty.

Renta 64 tisíc měsíčně až do konce života

Možnost výběru mezi rentou a okamžitou výplatou je u zahraničních loterií velmi častá, jednorázový výběr výhry je ale také penalizován vysokými poplatky, a tak výherce nakonec získá asi polovinu až dvě třetiny vyhrané částky. Poplatky se ale na druhou stranu nevztahují na výhry vybírané formou renty, a tak si Charlie logicky vybrala tuto variantu.

A udělala víc než dobře i díky dalším důvodům. Zatímco totiž většina loterijních společností má výplatu měsíčních peněz omezenou např. 20 lety, po něž výhercům posílá měsíčně či týdně peníze, Lotto Quebec garantuje výplatu až do konce života. Ze statistik pak navíc plyne, že celých 70 % výherců tučných částek v loteriích nemá do 7 let na účtě ani korunu ze své výhry.

Stane se z Charlie fotografka National Geographic?

Charlie Lagardová bude na svůj účet dostávat 16 tisíc korun týdně, tedy 64 tisíc měsíčně. V praxi to tak znamená, že si kvůli Charlie bude muset loterijní společnost sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Svoji výhru ve výši 1 milionu kanadských dolarů totiž výherkyně získá už asi za necelých 20 let, kdy jí bude 38.

A jak se svojí výhrou, která je zhruba stejná jako průměrný kanadský plat, hodlá mladá milionářka naložit? „Ráda bych investovala do vzdělání a cestování. Mým snem je stát se fotografkou a fotit pro časopis National Geographic,” přiznala Charlie Lagardová při slavnostním předávání šeku.

My budeme držet palce, abychom si v National Geographic už brzy její obrázky mohli prohlédnout.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články