Jste pravidelným hráčem loterie nebo si koupíte los jednou za půl roku? Ať tak či onak, těchto pár důležitých informací o loterii by vám rozhodně nemělo uniknout.
Kdo z nás by si nepřál vyhrát v loterii? Jen si představte, co všechno byste si za získané peníze mohli koupit a splnit si tak tajná přání. Některé loterie tuto možnost skutečně nabízejí. Jejich jackpoty totiž skýtají desítky až stovky milionu korun. Například hlavní cenu v Eurojackpotu od Sazky aktuálně činí víc než půl miliardy.
V hloubi duše ale víme, že loterie nedarují bohatství všem a už vůbec ne zadarmo. Proto jsme si pro vás připravili pár důležitých faktů, které by měl každý vášnivý hráč loterie znát.
Možná se vám to zdá nepochopitelné, ale je tomu opravdu tak. Existuje nespočet případů, kdy milionové částky v loterii propadly, protože se o ně jejich nový majitel nepřihlásil. Podle amerického výzkumníka Bretta Jacobsona tyto nevyzvednuté loterijní výhry tvoří dohromady jen za rok 2017 až 2,89 miliardy dolarů.
Důvody, proč si výherci své peníze nepřevzali, jsou různé. Nejčastěji se však jedná o nepozornost při kontrole výherních čísel, ztrátu tiketu nebo jde jednoduše o zapomenutí.
Pokud tedy nechcete dopadnout stejně, doporučujeme vám, abyste si tiket vždy uložili na viditelné místo, zapsali si datum losování a číselnou kombinaci přečetli klidně i třikrát. Anebo sázejte online, a když vyhrajete, peníze se vám automaticky připíší na váš hráčský účet, nikdy už tak nepřijdete ani o korunu. Po internetu si navíc můžete vsadit jak nejoblíbenější českou hru Sportku, tak třeba i miliardový Eurojackpot.
Ne všechny příběhy loterijních vítězů jsou jako z pohádky. Třiaosmdesátiletý Edward St. John byl známý tím, že pravidelně prohledával popelnice v okolí. K jeho překvapení pak jednoho dne narazil na omylem vyhozený tiket, na kterém se ukrývala výhra ve výši 3,25 milionu korun.
Dle jeho slov rozhodně není jediný. Prohrabování popelnic za účelem nalezení špatně zkontrolované sázenky je údajně ve Velké Británii koníčkem mnoha vášnivých hráčů.
Když najdete výherní tiket venku na ulici nebo, jak je zmíněno výše, v odpadkovém koši, s velkou pravděpodobností si můžete výhru nechat. Pokud se ale prokáže, že jste k tiketu do loterie přišli nelegální cestou, o peníze přijdete.
Tak tomu bylo i v případě z roku 2005, kdy oregonská klikařka získala výhru ve výši 23 milionu korun. Poté ale tamní úřady zjistily, že k nákupu sázenky použila kradenou kreditní kartu, která patřila zemřelé matce jejího přítele. Stejnou kartou navíc zaplatila i další zboží, a to skoro za 300 tisíc korun. Jakmile tato skutečnost vyšla na povrch, výhra byla ženě zabavena.
Zdroj: Grunge, Fool, Best Life Online